| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Aplikacje Google dla biznesu

Aplikacje Google dla biznesu

Aplikacje tworzone na usługach Google to propozycja zarówno dla małych firm działających w środowisku internetowym, jak również rozbudowanych korporacji. Pozwalają one zaoszczędzić czas, maksymalnie skrócić obieg informacji oraz uprościć komunikację na linii B2C. Dodatkowo są dostosowane do potrzeb środowisk biznesowych, łatwe w konfiguracji i - co ważne - bezpłatne.

Tego typu usługa szczególnie ceniona jest przez klientów sklepów internetowych, którzy w każdej chwili mogą zapytać o dany produkt czy usługę, warunki dostawy oraz gwarancji. „Wykorzystując opcję wirtualnego czatu, użytkownik natychmiastowo otrzymuje komplet informacji z pierwszej ręki, co w przypadku rosnącej konkurencyjności sklepów internetowych i usług online jest niezwykle istotne” wskazuje Michał Chołuj z firmy Netface.

 

Aplikacje multimedialne

 

Dodatkowe możliwości stwarza skomunikowanie prezentacji i filmów na stronie z portalem YouTube. Umieszczenie takiego mechanizmu jest korzystne, gdy na stronie przewidziany jest dział multimedia. Wykorzystywane w tym przypadku aplikacje pozwalają na uporządkowanie wszystkich plików filmowych i zgromadzenie ich w jednym miejscu z podziałem na specjalne kategorie. Przegląd list, poruszanie się po kategoriach czy wyszukiwanie odbywa się dynamicznie i nie powoduje przerwania obecnie oglądanego filmu. Takie rozwiązanie zastosowano m.in. w projekcie Netface realizowanym dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, gdzie administratorzy serwisu otrzymali dodatkowo możliwość tworzenia biblioteki multimedialnej zawierającej filmy, audycje oraz reportaże pochodzące z różnych źródeł.

 

Lubiany przez Internautów edytor zdjęć Picasa oferuje równie ciekawe możliwości. Aplikacje z wykorzystaniem tej usługi warto wprowadzić na witrynach, gdzie odbywają się konkursy fotograficzne, użytkownicy mogą tworzyć swoje galerie zdjęć lub na forach. Takie rozwiązanie jest nie tylko funkcjonalne oraz również wygodne dla internautów. Aplikacja nie wymaga dodatkowej konfiguracji i umożliwia edycję i korygowanie zdjęć oraz automatyczne wykrywanie i kategoryzowanie grafik zapisanych na twardym dysku, czy aparacie cyfrowym. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie edytora zdjęć z komunikatorem Google. Dzięki temu internauci mogą komentować pliki graficzne w czasie rzeczywistym oraz wymieniać się zdjęciami przy wykorzystaniu systemu Peer to Peer.

 

Rozszerzone możliwości

 

Jeśli rozwiązania standardowe to za mało, Google umożliwia tworzenie i utrzymywanie aplikacji webowych za pośrednictwem Google AppEngine. To rozwiązanie korzystne jest dla  aplikacji, charakteryzujących się wysokim natężeniem ruchu, ze względu na łatwość w skalowaniu.  „Aplikacje na Google AppEngine korzystają z tej samej technologii, co pozostałe usługi Google i mogą łączyć funkcjonalności poszczególnych produktów Google, ale również rozszerzać je, czy też działać zupełnie niezależnie” wyjaśnia Michał Chołuj z Netface. Platforma umożliwia programowanie w trzech językach - java, python oraz go i jest bezpłatna w ramach określonego limitu.

 

Aplikacje mobilne

 

Specjalne aplikacje tworzone są również dla użytkowników urządzeń mobilnych. Posiadacze smartphone'ów m.in. z systemem Android mogą korzystać z Google Maps połączonej z systemem nawigacji, oglądać filmy na You Tube, tłumaczyć słowa przy wykorzystaniu Google Translate, udostępniać pliki za pomocą platformy Google Docs, czy też tworzyć własny kalendarz z zadaniami. Bardziej zaawansowane projekty pozwalają na cyfrową obróbkę obrazu, edytowanie bloga utworzonego na najpopularniejszych platformach blogowych, czy też sprawdzenie rozkładu jazdy oraz zakup biletu mpk. 

 

Aplikacje tworzone na usługach Google to ciekawa propozycja zarówno dla małych firm działających w środowisku internetowym, jak również rozbudowanych korporacji. Pozwalają one zaoszczędzić czas, maksymalnie skrócić obieg informacji oraz uprościć komunikację na linii B2C. Nie bez znaczenia jest również, że usługi dostępne w ramach  Google Apps są pod względem funkcjonalności dostosowane do potrzeb środowisk biznesowych, łatwe w konfiguracji oraz bezpłatne.

Urszula Holik
Marketing Communication Specialist
www.netface.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

branżowa organizacja pracodawców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK