| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Lepsze biuro - większy sukces

Lepsze biuro - większy sukces

Eko-biuro, albo inaczej zielone biuro, to nie tylko budynek, wyposażenie i wykorzystywane w nim technologie, lecz także ludzie. Zaangażowanie pracowników, ich kreatywność, efektywność i kondycja decydują o sukcesie firmy.

W Polsce świadomość ekologiczna i odpowiedzialność za środowisko na razie nie dorównują standardom światowym, ale z roku na rok sytuacja się poprawia. Znaczący wpływ mają na to obowiązujące także u nas europejskie regulacje prawne dotyczące ekologii. W wielu przedsiębiorstwach, przede wszystkim tych, które działają na międzynarodowym rynku, stosuje się technologie i rozwiązania przyjazne środowisku, co potwierdzają certyfikaty. Eko-audyt i certyfikaty ekologiczne nie są co prawda obowiązkowe, ale rośnie ich znaczenie w budowaniu wizerunku marki i prestiżu firmy. Posiadanie takich certyfikatów stanowi ważną informację dla konsumentów, którzy wybierając produkty firm posiadających takie znaki, decydują o współpracy właśnie z taką firmą.

Wybrane certyfikaty dotyczące wyposażenia biur

1. „Zielone Biuro” będące częścią programu Czysty Biznes - certyfikat przyznawany na dwa lata przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Otrzymują go firmy i instytucje podejmujące inicjatywy na rzecz ochrony środowiska, przez co wzmacniają własny proekologiczny wizerunek. Muszą też spełniać kryteria „Zielonego Biura” www.czystybiznes.pl.

2. FSC - certyfikat nadawany przez międzynarodową organizację Forest Stewardship Council przez akredytowane jednostki certyfikujące. Otrzymują go wyroby z drewna pochodzącego z legalnej eksploatacji lasów www.fsc.org.pl, www.fsc.pl.

3. Energy STAR - amerykański znak przyznawany od 1992 r. energooszczędnym produktom przez U.S. Environmental Protection Agency i U.S. Department of Energy www.fsc.org; www.fsc.pl.

4. EPEAT - amerykański system wyboru, oceny i wyróżniania sprzętu elektronicznego przyjaznego dla środowiska www.epeat.net.

Jolanta Zientek-Varga

 

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Sekretariat
Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)

(PCPM)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK