| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Ubezpieczyciel pomoże uniknąć strat

Aktualizacja: 08.09.2008

Odroczenie terminu płatności to powszechnie stosowana forma rozliczeń między firmami. Dla odbiorcy oznacza wygodę, dla sprzedającego jednak może stać się początkiem finansowych kłopotów. »

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą pozyskiwać kapitał na inwestycje

Aktualizacja: 04.09.2008

Czy wśród przedsiębiorców, decydujących się na nowe inwestycje, wzrasta zainteresowanie pozyskiwaniem kapitału na zewnątrz? »

Dzięki płatnościom kartami przedsiębiorca może zwiększyć przychody i lojalność klientów

Aktualizacja: 01.09.2008

Klienci dokonujący transakcji kartami z reguły wykazują skłonność do nabywania większej ilości towarów. Przekłada się to na dochód punktu akceptującego. Przy tego typu płatnościach występuje także sporo usług dodatkowych. »

Jak pozyskać środki bez kredytu

Aktualizacja: 28.08.2008

Dla małych zachodnioeuropejskich przedsiębiorstw faktoring jest jednym z najpopularniejszych sposobów finansowania działalności. Są szanse, żeby tak samo było w Polsce. »

Karty płatnicze pomagają zarządzać finansami domowymi i firmowymi

Aktualizacja: 25.08.2008

Funkcjonalności poszczególnych kart płatniczych sprawiają, iż należycie wykorzystywane mogą się stać wygodnym i efektywnym instrumentem zarządzania finansami zarówno z punktu widzenia budżetu domowego, jak również, w przypadku kart firmowych, budżetu przedsiębiorcy. »

Zawarcie układu z wierzycielem może uratować firmę

Aktualizacja: 19.08.2008

Zadłużony przedsiębiorca może zawrzeć układ z wierzycielami nawet wówczas, gdy w sądzie toczy się postępowanie upadłościowe jego firmy. Zamiast likwidacji przedsiębiorstwa nastąpi jego restrukturyzacja. »

Informacje o kontrahencie warto zbierać jeszcze przed podpisaniem z nim umowy

Aktualizacja: 14.08.2008

Nawet prawomocny wyrok sądowy i egzekucja komornicza nie gwarantują odzyskania długu. Skuteczność egzekucji zależy bowiem od wskazania składników majątkowych dłużnika. »

Kupno domeny - pierwszy krok do zaistnienia w internecie

Aktualizacja: 12.08.2008

Wybór domeny, czyli nazwy strony www, jest dla firmy kluczowy. Należy wybierać nazwy jak najprostsze i najłatwiejsze do zapamiętania, ale jednocześnie najlepiej kojarzące nazwę strony internetowej z jej zawartością. »

Jak odzyskać zagraniczne wierzytelności

Aktualizacja: 12.08.2008

Polscy przedsiębiorcy często stają przed dylematem, czy rozwijać sprzedaż z zagranicznym kontrahentem, choć może być ona obarczona dużym ryzykiem, czy też pozostać na rynku lokalnym, gdzie odzyskanie należności jest prostsze. »

Na najtańszy firmowy e-rachunek trzeba wydać 86 złotych rocznie

Aktualizacja: 31.07.2008

Dostęp do firmowego rachunku bankowego przez internet jest już standardem. To rozwiązanie wygodne i tanie. Najtańsze e-rachunki dla małych i średnich przedsiębiorstw oferują: VW Bank direct, MultiBank i mBank. »

Jak uniknąć niepotrzebnych strat

Aktualizacja: 30.07.2008

Aby uniknąć niepotrzebnych strat przy dokonywaniu transakcji handlowych, trzeba pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach. Przykładowo w umowach kredytowych warto pamiętać o klauzulach zabezpieczających. Można też skorzystać z weksla czy hipoteki. »

Firmy mogą bezpłatnie korzystać z pakietów biurowych

Aktualizacja: 24.07.2008

Na rynku pojawił się nowy darmowy pakiet biurowy, który można użytkować za darmo. Lotus Symphony firmy IBM to kolejna alternatywa dla pakietu Microsoft Office w przypadku małych firm oraz użytkowników indywidualnych. »

Jak zadebiutować na rynku NewConnect

Aktualizacja: 15.07.2008

Czym różni się wejście na rynek NewConnect w trybie emisji publicznej od emisji prywatnej? »

Jest wiele źródeł informacji o kontrahentach

Aktualizacja: 10.07.2008

Dla przedsiębiorcy bardzo ważne jest poznanie historii płatniczej kontrahenta. I to jeszcze przed zawarciem umowy. Teraz istnieje możliwość pozyskania pewnej, rzetelnej i, co ważne, obszernej informacji o wiarygodności płatniczej podmiotów. »

Prywatną pożyczkę warto zabezpieczyć

Aktualizacja: 03.07.2008

Przedsiębiorca może zaciągnąć pożyczkę nie tylko w banku, ale też u znajomych lub rodziny. Wierzyciel ma prawo żądać od niego zabezpieczenia zwrotu pieniędzy, domagając się poręczenia, wystawienia weksla albo udzielenia zastawu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k.

Ekspert w dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK