| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Przedsiębiorco uważaj na zachęcające oferty banków

Przedsiębiorco uważaj na zachęcające oferty banków

Założyłeś małą firmę, prowadzisz średniej wielkości przedsiębiorstwo, zarządzasz niewielką spółką i zastanawiasz się, czy możesz liczyć na pomoc banku? Konta, karty, kredyty, promocje, zniżki, konsultacje, doradztwo – warto się dokładnie przyjrzeć tym propozycjom. Dokładnie, bo trzeba też uważać. W gąszczu ofert i zachęt banków czyhają też czasami kruczki, mały druczek i przykre niespodzianki.

W Banku BGŻ przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z lokat do jednego roku, które są oprocentowane według stałej stawki. Tabela oprocentowania jest aktualizowana codziennie według aktualnych cen środków na międzybankowym rynku finansowym (skorygowanych o stałą marżę banku). Dodatkowo oferta obejmuje 21 przedziałów terminowych, co umożliwia klientowi wybór terminu lokowania w zależności od potrzeb i indywidualnej oceny sytuacji na rynku finansowym.


Agnieszka Jackiewicz-Zatyka

Dyrektor Departamentu MSP Banku BGŻ

 

Faktoring dla MSP

Od pewnego czasu źródłem pozyskiwania środków na bieżącą działalność firm staje się także faktoring. Mając na względzie fakt, że opóźniona płatność może zachwiać podstawami nawet najsolidniejszego przedsiębiorstwa, w ramach świadczonych usług faktoringowych finansujemy, inkasujemy, rozliczamy i ubezpieczamy wierzytelności powstałe w obrocie krajowym i zagranicznym, które są potwierdzone fakturą VAT lub innym dokumentem potwierdzającym istnienie wierzytelności. Faktoring to także, a może przede wszystkim, pakiet usług wspomagających obrót handlowy z odbiorcami krajowymi i zagranicznymi. Ze względu na to, że na faktoring składa się kilka usług, czyni to ten produkt zupełnie innym od standardowego finansowania za pomocą kredytu. Faktoring to także ewidencja wierzytelności, profesjonalne rozliczanie i inkaso wierzytelności oraz przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów krajowych i zagranicznych.

Tomasz Mazurkiewicz
Dyrektor Departamentu Finansowania Transakcji Handlowych i Faktoringu Deutsche Bank PBC

 

Porównanie kont firmowych wybranych banków

 

Kamil Jach

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK