| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Reklama w sieci

Reklama w sieci

Rynek reklamy w internecie rozwija się znacznie szybciej niż w telewizji czy prasie. Dlatego specjaliści zachęcają do e-marketingu. Skuteczna reklama w sieci może przynieść sukces nie tylko w wirtualnym biznesie. Pamiętać trzeba jednak o zakazie reklamy alkoholu, papierosów, leków oraz o dobrych obyczajach.

• Ustawa z 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz.U. z 1996 r. nr 10, poz. 55 z późn. zm.).

OPINIA

ARTUR BANACH

prezes wyszukiwarki internetowej NetSprint.pl

Reklama w wyszukiwarkach ma wiele zalet, których nie ma żadna inna forma reklamy. Po pierwsze, przedsiębiorca na bieżąco kontroluje, ile wydaje. W innych mediach trzeba zapłacić z góry, często dużo, za czas antenowy, miejsce w gazecie, czy liczbę billboardów. W reklamie wyszukiwarkowej można w każdej chwili zdecydować o zwiększeniu lub zmniejszeniu kosztów reklamy. Po drugie, mamy pełną kontrolę nad reklamą. Można zdecydować, że będzie się wyświetlać tylko do godz. 18.00, kiedy większość potencjalnych klientów korzysta z internetu w pracy. W tradycyjnych mediach nie ma takiej możliwości. Po trzecie, dokładnie wiemy, za co płacimy. W reklamie wyszukiwarkowej można bowiem na bieżąco śledzić, ile osób kliknęło już na reklamę i zdecydować, czy zwiększyć liczbę dostępnych kliknięć czy nie. W tradycyjnej reklamie nie wiadomo tak naprawdę, ile osób ją zobaczyło, a więc czy nie wyrzucono pieniędzy w błoto.

Z reklamy w wyszukiwarkach korzysta wiele małych i średnich firm, ponieważ jest ona prosta w obsłudze, pozwala na znaczne ograniczenie kosztów i precyzyjne dotarcie do potencjalnych klientów. To także świetny sposób promocji dla dużych firm, które stać na bardzo drogą reklamę w tradycyjnych mediach. Stosuje ją wiele takich podmiotów jako uzupełnienie swoich kampanii reklamowych.

MF

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »