| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Oferta banków dla przedsiębiorstw

Oferta banków dla przedsiębiorstw

Spośród produktów depozytowych dla firm najwyżej oprocentowane są konta oszczędnościowe. Wybierając fundusze inwestycyjne właściciele firm powinni pamiętać, że jest to inwestycja o dłuższym czasie i większym ryzyku.

- Zasadą nadrzędną przy inwestycjach w fundusze jest określenie czasu, płynności, poziomów ryzyka oraz oczekiwanej stopy zwrotu. Mała firma może dokonać zakupu jednostek uczestnictwa funduszy po właściwym zdefiniowaniu celu takiej inwestycji. Zainwestowane w fundusze środki powinny stanowić nadwyżki, które według kierownictwa firmy z bardzo wysokim prawdopodobieństwem nie będą musiały zostać wykorzystane na inne cele w określonym z góry okresie trwania inwestycji - radzi Piotr Banasik, specjalista w departamencie centrum inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Jego zdaniem, jeśli inwestycja w fundusze nie należy do podstawowej działalności danej firmy, środki powinny być lokowane w produkty zapewniające dużą płynność i bezpieczeństwo - fundusze rynku pieniężnego i ewentualnie fundusze obligacji.

Produkty depozytowe dla małych firm

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

OPINIA

 

WOJCIECH BOCZOŃ

Bankier.pl

Tradycyjne lokaty mają dwie zasadnicze wady - zamrażają pieniądze na określony czas i wcale nie dają za wiele zarobić. Trzeba pamiętać, że zerwanie lokaty przed zadeklarowanym okresem skutkuje utratą odsetek. Kilka banków, m.in. ING Bank Śląski czy Kredyt Bank, ma w ofercie konta oszczędnościowe dla firm. To ciekawa propozycja, ponieważ z reguły depozyt jest wyżej oprocentowany od tradycyjnej lokaty, a na dodatek rachunek taki daje możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty wypracowanych odsetek. Niestety, takie produkty nie gwarantują wysokiego zarobku. Przedsiębiorca może liczyć maksymalnie na około 4 proc. Przy wyższych kwotach firma powinna zainteresować się możliwością inwestowania w bony skarbowe.

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie390.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK