| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Majątek z polisą

Majątek z polisą

Niemal każda firma musi dziś korzystać z podstawowych ubezpieczeń majątkowych, z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych czy ubezpieczenia mienia.


Na rynku dostępna jest cała gama polis, od podstawowych ubezpieczeń mienia firmy od pożaru, rabunku itp. po ubezpieczenie firmowego mienia w transporcie. Do tego specjalne ubezpieczenia w zakresie np. sprzętu elektronicznego, związane z ryzykiem wybicia szyb itp. Ponieważ takich ryzyk dnia codziennego w działalności gospodarczej jest coraz więcej, w ofercie wielu towarzystw ubezpieczeniowych pojawiły się też polisy ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk.


Jednym z podstawowych ubezpieczeń dla przedsiębiorcy zaczyna być polisa z zakresu odpowiedzialności cywilnej. Generalnie na rynku takie OC dla przedsiębiorcy oferowane jest w dwóch grupach: OC ogólne oraz ubezpieczenie odpowiedzialności za produkt.


Z kolei ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za produkt kierowane jest do ogólnie rozumianych producentów. Za takich na ogół uważa się przedsiębiorców wytwarzających, wprowadzających do obrotu lub naprawiających produkt, a także ich przedstawicieli oraz każdą osobę, która występuje jako wytwórca, umieszczając na produkcie bądź do niego dołączając swoje nazwisko, nazwę, znak towarowy bądź inne odróżniające oznaczenie.


Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna producenta za szkody na osobie lub mieniu wyrządzone komukolwiek w związku z użytkowaniem, zastosowaniem lub konsumpcją produktu lub grupy produktów określonych w umowie ubezpieczenia.


ED

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Warchoł

Prawnik, ekspert w dziedzinie postępowania egzekucyjnego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK