| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Dlaczego warto wybrać leasing jako formę finansowania działalności przedsiębiorstw

Dlaczego warto wybrać leasing jako formę finansowania działalności przedsiębiorstw

Ruchomości i coraz częściej również nieruchomości są przedmiotem transakcji leasingowych. Elastyczność oferty sprawia, że rynek ciągle się rozwija.


W przypadku leasingu ruchomości przedmiotem umowy są najczęściej: maszyny i urządzenia (produkcyjne, przetwórcze i budowlane), linie produkcyjne i technologiczne, floty transportowe (samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy, autobusy, wózki widłowe), sprzęt komputerowy i biurowy. W transakcjach dotyczących leasingu ruchomości klient wybiera przedmiot leasingu i jego dostawcę. Następnie podpisuje z firmą leasingową umowę leasingu na użytkowanie wybranego przez siebie środka trwałego. Po podpisaniu umowy firma leasingowa kupuje przedmiot u wskazanego dostawcy i oddaje go klientowi do użytkowania.


Leasing ruchomości ma zastosowanie zarówno w finansowaniu nabycia nowych środków trwałych, jak również, poprzez leasing zwrotny, już kupionych i pracujących w firmie.


Leasing zwrotny - jest to forma leasingu polegająca na odkupieniu od klienta środków trwałych, będących jego własnością i oddaniu mu w użytkowanie na podstawie umowy leasingu. Taka transakcja pozwala na uwolnienie środków finansowych zamrożonych w sfinansowanych wcześniej inwestycjach. Umowy leasingu zwrotnego mogą być zawierane zarówno jako umowy leasingu operacyjnego, jak i finansowego.


Dodatkowe korzyści wynikające z leasingu ruchomości to: poprawa płynności finansowej klienta, uzyskanie efektu tarczy podatkowej - dzięki zaliczeniu całości rat leasingowych w koszt uzyskania przychodu (leasing operacyjny), możliwość dostosowania płatności rat leasingowych do przychodów klienta, przyspieszona amortyzacja środków trwałych, kompleksowa obsługa procesu zakupu środków trwałych, uproszczone procedury oraz możliwość finansowania do 100 proc. wartości przedmiotu leasingu.


MARIUSZ KURZAC

dyrektor marketingu i sprzedaży, członek zarządu ING LeaseA

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »