| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

Wsparcie na ochronę własności przemysłowej

22 sierpnia br. rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu pilotażowego Wsparcie na ochronę własności przemysłowej. Wnioski można składać do 31 października 2007 r. do godziny 16.00. Instytucją odpowiedzialną za zarządzanie programem, opracowanie dokumentacji, przyjęcie i rozpatrzenie wniosków, zawarcie umów o dofinansowanie oraz ich rozliczenie i monitoring jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Po złożeniu i rejestracji wniosek podlega trzyetapowej ocenie: ocenie administracyjnej, ocenie zgodności z kryteriami programu i ocenie dokumentacji rozliczeniowej. Procedura oceny wniosków powinna się zakończyć w terminie ok. 20 dni od daty złożenia wniosku.


Jeżeli wniosek zawiera uchybienia formalne, wnioskodawca - po otrzymaniu pisemnego zawiadomienia - jest zobowiązany do dokonania właściwych uzupełnień w terminie nieprzekraczającym 7 dni od daty otrzymania zawiadomienia. Poprawiony wniosek podlega ponownej ocenie w terminie 20 dni od dnia złożenia.


Wnioski, które uzyskały ocenę pozytywną, wpisywane są na listę wniosków rekomendowanych do wsparcia, aż do wyczerpania środków przeznaczonych dla programu. Następnie wniosek podlega zatwierdzeniu przez prezesa PARP, co powinno mieć miejsce w terminie ok. 30 dni od daty złożenia kompletnego wniosku. Informacje na ten temat będą publikowane na stronie internetowej PARP.


Kolejnym etapem (po rekomendacji i zatwierdzeniu wniosku) jest sporządzenie oraz podpisanie umowy o udzieleniu wsparcia przez uprawnionego przedstawiciela PARP i wnioskodawcę. Wypłata wsparcia następuje po dostarczeniu do PARP podpisanego egzemplarza umowy wraz z załącznikami. Środki są przekazywane na rachunek bankowy podany przez wnioskodawcę we wniosku o udzielenie wsparcia.


Jakub Gluza
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bush Taxi Off-Road Centre

Firma Bush Taxi to centrum sprzedaży oraz montażu profesjonalnych akcesoriów przeznaczonych do wszystkich pojazdów terenowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »