| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pomoc nie tylko w razie awarii

Pomoc nie tylko w razie awarii

Posiadanie odpowiednio dobranej polisy assistance może zapewnić kierowcy i pasażerom pojazdu wszechstronną pomoc w trudnych sytuacjach. Polisa oferowana jest przez ubezpieczycieli bezpłatnie do ubezpieczenia OC i AC, ale często tylko w wariancie podstawowym.

Obowiązkiem osoby poszkodowanej (ubezpieczonej) jest niezwłoczne poinformowanie ubezpieczyciela o zaistniałym zdarzeniu będącym przedmiotem ubezpieczenia. Najlepiej powinna to zrobić kontaktując się z jednostką organizacyjną wskazaną przez ubezpieczyciela działającą całą dobę, której właściwy numer telefonu zamieszczony jest w dokumencie ubezpieczenia. Zbiera ona wszelkie dostępne informacje potrzebne do wykonania świadczenia assistance, jak wariant ubezpieczenia, numer i okres ważności polisy, numer nadwozia pojazdu, nazwisko ubezpieczonego, adres zamieszkania, nazwisko i adres właściciela pojazdu, marka i numer rejestracyjny ubezpieczonego pojazdu, dokładne miejsce zdarzenia i numer telefonu, pod którym będzie można skontaktować się z ubezpieczonym lub jego przedstawicielem, krótki opis zdarzenia oraz rodzaj wymaganej pomocy. Ponadto ubezpieczony powinien zapobiec w miarę możliwości zwiększeniu się szkody, ograniczyć konsekwencję zdarzenia oraz udzielić wyjaśnień, dostarczyć dostępne dowody potrzebne do ustalenia okoliczności i rozmiaru szkody oraz umożliwić przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

Składka ubezpieczeniowa obliczana jest na podstawie taryfy obowiązującej w dniu zawierania umowy ubezpieczenia. Kalkulowana jest na podstawie wyboru wariantu ubezpieczenia, określającego zakres ubezpieczenia, sumę i okres ubezpieczenia, zasięg terytorialny świadczonych usług, rodzaj pojazdu, sposób wykorzystania pojazdu, wiek właściciela pojazdu i okres posiadania przez niego prawa jazdy oraz wyłączenia obszarowe. Niekiedy ubezpieczenie assistance dodawane jest bezpłatnie do polis OC i AC. Na przykład T.U. Allianz S.A. dołącza ofertę „Mini Car Assistance” bezpłatnie do ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W sytuacji gdy pojazd na skutek unieruchomienia nie nadaje się do użytku, niezależnie od odległości od miejsca wystąpienia wypadku, od miejsca zamieszkania ubezpieczonego, ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty:

- naprawy samochodu na miejscu wypadku, organizowanej do wysokości równowartości 125 euro (w sytuacji uszkodzenia uniemożliwiającego dalszą jazdę samochodu w zakresie, w jakim naprawa może być dokonana na drodze w miejscu wypadku),

- holowania unieruchomionego samochodu z miejsca wypadku do najbliższego warsztatu naprawczego, organizowanego do wysokości równowartości 125 euro (gdy nie ma możliwości naprawy uszkodzonego samochodu na drodze na miejscu wypadku).

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ECDDP Sp. z o.o.

Jedna z największych firm doradztwa podatkowego w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK