| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pomoc nie tylko w razie awarii

Pomoc nie tylko w razie awarii

Posiadanie odpowiednio dobranej polisy assistance może zapewnić kierowcy i pasażerom pojazdu wszechstronną pomoc w trudnych sytuacjach. Polisa oferowana jest przez ubezpieczycieli bezpłatnie do ubezpieczenia OC i AC, ale często tylko w wariancie podstawowym.

Obowiązkiem osoby poszkodowanej (ubezpieczonej) jest niezwłoczne poinformowanie ubezpieczyciela o zaistniałym zdarzeniu będącym przedmiotem ubezpieczenia. Najlepiej powinna to zrobić kontaktując się z jednostką organizacyjną wskazaną przez ubezpieczyciela działającą całą dobę, której właściwy numer telefonu zamieszczony jest w dokumencie ubezpieczenia. Zbiera ona wszelkie dostępne informacje potrzebne do wykonania świadczenia assistance, jak wariant ubezpieczenia, numer i okres ważności polisy, numer nadwozia pojazdu, nazwisko ubezpieczonego, adres zamieszkania, nazwisko i adres właściciela pojazdu, marka i numer rejestracyjny ubezpieczonego pojazdu, dokładne miejsce zdarzenia i numer telefonu, pod którym będzie można skontaktować się z ubezpieczonym lub jego przedstawicielem, krótki opis zdarzenia oraz rodzaj wymaganej pomocy. Ponadto ubezpieczony powinien zapobiec w miarę możliwości zwiększeniu się szkody, ograniczyć konsekwencję zdarzenia oraz udzielić wyjaśnień, dostarczyć dostępne dowody potrzebne do ustalenia okoliczności i rozmiaru szkody oraz umożliwić przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

Składka ubezpieczeniowa obliczana jest na podstawie taryfy obowiązującej w dniu zawierania umowy ubezpieczenia. Kalkulowana jest na podstawie wyboru wariantu ubezpieczenia, określającego zakres ubezpieczenia, sumę i okres ubezpieczenia, zasięg terytorialny świadczonych usług, rodzaj pojazdu, sposób wykorzystania pojazdu, wiek właściciela pojazdu i okres posiadania przez niego prawa jazdy oraz wyłączenia obszarowe. Niekiedy ubezpieczenie assistance dodawane jest bezpłatnie do polis OC i AC. Na przykład T.U. Allianz S.A. dołącza ofertę „Mini Car Assistance” bezpłatnie do ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. W sytuacji gdy pojazd na skutek unieruchomienia nie nadaje się do użytku, niezależnie od odległości od miejsca wystąpienia wypadku, od miejsca zamieszkania ubezpieczonego, ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty:

- naprawy samochodu na miejscu wypadku, organizowanej do wysokości równowartości 125 euro (w sytuacji uszkodzenia uniemożliwiającego dalszą jazdę samochodu w zakresie, w jakim naprawa może być dokonana na drodze w miejscu wypadku),

- holowania unieruchomionego samochodu z miejsca wypadku do najbliższego warsztatu naprawczego, organizowanego do wysokości równowartości 125 euro (gdy nie ma możliwości naprawy uszkodzonego samochodu na drodze na miejscu wypadku).

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK