| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pomoc nie tylko w razie awarii

Pomoc nie tylko w razie awarii

Posiadanie odpowiednio dobranej polisy assistance może zapewnić kierowcy i pasażerom pojazdu wszechstronną pomoc w trudnych sytuacjach. Polisa oferowana jest przez ubezpieczycieli bezpłatnie do ubezpieczenia OC i AC, ale często tylko w wariancie podstawowym.

Pomoc informacyjna oferowana ubezpieczonemu w zależności od wariantu ubezpieczenia może polegać na podaniu informacji potrzebnych w razie wyjazdu za granicę, takich jak np. pogoda, ceny autostrad, podstawowe przepisy celne, adresy polskich placówek dyplomatycznych czy informacji o świętach państwowych i kościelnych. Ubezpieczyciel może też udzielić ubezpieczonemu informacji dotyczących rekomendowanych przez niego wypożyczalni pojazdów oraz możliwości zarezerwowania pojazdu zastępczego na koszt ubezpieczonego, niezależnie od tego, czy zaszło zdarzenie objęte ubezpieczeniem. Mogą również zostać przekazane niezbędne informacje osobie bliskiej, zakładowi pracy lub innej wskazanej osobie, jeżeli z powodu zdarzenia objętego ubezpieczeniem nastąpi opóźnienie lub zmiana przebiegu podróży ubezpieczonego.

Oprócz tego ubezpieczyciel udzieli ubezpieczonemu telefonicznej pomocy podczas wypełniania deklaracji wypadkowej oraz poinformuje go o formalnościach związanych ze zgłaszaniem wypadku w danym kraju, o ile miał miejsce wypadek. Jeżeli wypadek miał miejsce za granicą, może zostać zapewniony telefoniczny serwis tłumacza, który pomoże ubezpieczonemu podczas dopełniania tych formalności.

Centrum pomocy ubezpieczyciela może zapewnić zorganizowanie i pokrycie kosztów transportu przewożonego przez ubezpieczonego bagażu do miejsca zamieszkania ubezpieczonego w Polsce lub do celu podróży, jeżeli pojazd nie mógł zostać naprawiony w punkcie obsługi klienta w ciągu kilku dni lub odnalezienie pojazdu po kradzieży nie jest możliwe tego samego dnia. Ubezpieczony może liczyć ze strony ubezpieczyciela na pomoc w znalezieniu i nawiązaniu kontaktu z prawnikiem, który będzie reprezentował go w postępowaniu sądowym, jeżeli przeciwko ubezpieczonemu wszczęto za granicą postępowanie w związku z mającym miejsce za granicą wypadkiem drogowym lub wykroczeniem przeciwko obowiązującym miejscowo przepisom ruchu drogowego. Ubezpieczyciel udzieli ponadto ubezpieczonemu nieoprocentowanej pożyczki, polegającej na opłaceniu honorarium reprezentującego go prawnika. Jeden z bardziej znanych ubezpieczycieli zobowiązuje się do zorganizowania i pokrycia kosztów powrotu do miejsca zamieszkania ubezpieczonego w Polsce zwierząt domowych znajdujących się pod wyłączną opieką ubezpieczonego oraz - w pewnych sytuacjach - pokrycia kosztów wyżywienia i opieki nad zwierzętami podczas powrotu. Jeżeli nastąpił zgon ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania lub gdy ubezpieczony jest hospitalizowany dłużej niż 3 dni wskutek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, świadczenie w postaci odwiezienia zwierząt przysługuje jedynie wtedy, gdy osoba wskazana przez ubezpieczonego lub osobę bliską zagwarantuje opiekę nad zwierzętami w miejscu zamieszkania ubezpieczonego.

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

Prawo Przedsiębiorcy

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK