| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Pięć spółek zadebiutuje pierwszego dnia na NewConnect

Pięć spółek zadebiutuje pierwszego dnia na NewConnect

Oficjalnie już wiadomo, że trzy spółki Wrocławski Dom Maklerski (WDM) oraz S4E i Digital Avenue złożyły wnioski do GPW o dopuszczenie do obrotu na rynku New Connect. Jednak na pierwszej sesji może zadebiutować nawet pięć firm.

- Pierwszego dnia mogą zadebiutować więcej niż trzy spółki, może być ich nawet pięć - mówi GP Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak dodaje prezes giełdy od pierwszego dnia notowań nowego rynku liczony będzie również indeks notowanych na nim spółek, który GPW nazwała tak samo jak rynek - NewConnect.

Pierwsze trzy debiutujące spółki wejdą na NC poprzez ofertę private placement(ofertę skierowaną do mniej niż 100 inwestorów). Wszystkie trzy firmy podkreślają, że zainteresowanie inwestorów ich walorami przekroczyło oczekiwania.

- Zainteresowanie naszymi akcjami jest wciąż bardzo duże, do tego stopnia, że zgłaszają się do nas prywatne osoby, pytając, jak mogą nabyć te papiery - mówi GP Józef Dusza prezes S4E.

Digital Avenue i S4E są spółkami portfelowymi funduszu MCI Managment, który w tym roku planuje wprowadzić na NewConnect również firmę Dom Zdrowia. S4E to spółka tworząca rozwiązania informatyczne do archiwizacji i ochrony danych. Natomiast Digital Avenue jest spółką IT, działająca w segmencie cyfrowej rozrywki (władze spółki pozyskane w ramach oferty 6 mln zł chcą przeznaczyć na akwizycję grupy Medousa). Wrocławski Dom Maklerski, który jest nie tylko debiutantem, ale podmiotem oferującym akcje DA i S4E chce być liderem wśród biur maklerskich na NewConnect. Na początku września wprowadzi na NC kolejną spółkę Mera Schody, której jest udziałowcem.Zdaniem prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego do końca roku na NewConnect może pojawić się 20 spółek

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

 

WOJCIECH IWANIUK

wojciech.iwaniuk@infor.pl

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania

Realizuje politykę rządu w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania dyskryminacji

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK