| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Biznes i finanse

Na co przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę, zawierając umowę z kontrahentem

Aktualizacja: 09.12.2008

Kto jest uprawniony do podpisania umowy, gdy stroną kontraktu jest spółka kapitałowa? Z czego takie uprawnienie wynika? »

Leasing, kredyt czy wynajem długoterminowy

Aktualizacja: 27.11.2008

Każda firma potrzebuje kapitału, by sprawnie funkcjonować. A rzadko która ma tak dużo własnych środków, by obyć się bez zewnętrznych źródeł zasilania. Dlatego trzeba korzystać z wielu takich źródeł i odpowiednio je optymalizować. »

Faktoring - wykup terminowych należności

Aktualizacja: 20.11.2008

Faktoring może być dobrym sposobem na rozwiązywanie problemów finansowych. Polega na krótkoterminowym finansowaniu dostaw towarów i usług przez faktora, którym najczęściej jest instytucja faktoringowa zazwyczaj działająca w grupie bankowej. »

Alternatywa dla finansowania bankowego

Aktualizacja: 13.11.2008

Małe i średnie firmy, które są w dobrej kondycji ekonomicznej, ale nie kwalifikują się do kredytów bankowych, mogą skorzystać z usług funduszy pożyczkowych i poręczeniowych. »

Kontrahenta warto sprawdzić wcześniej

Aktualizacja: 13.11.2008

Przedsiębiorca powinien przed zawarciem umowy z kontrahentem sprawdzić jego wiarygodność i na podstawie zebranych informacji ocenić, czy wywiąże się w terminie ze swojego zobowiązania. »

Jak zachować płynność finansową w firmie

Aktualizacja: 27.11.2008

Bezpieczeństwo finansowe firmy zależy od zarządzania jej należnościami, a jeśli powstaną wierzytelności przeterminowane - od skutecznej ich windykacji lub sprzedaży. »

Jak dbać o zachowanie płynności finansowej firmy

Aktualizacja: 06.11.2008

Bezpieczeństwo finansowe każdego przedsiębiorstwa w dużej mierze zależy od skutecznego zarządzania jego wierzytelnościami. Taką profesjonalną usługę coraz częściej oferują firmy windykacyjne. »

Franczyza: własny biznes pod cudzą marką

Aktualizacja: 06.11.2008

Osoby, które myślą o założeniu działalności gospodarczej, ale nie chcą otwierać własnej firmy, mogą wybrać franczyzę. Warto o niej pomyśleć teraz, gdy spodziewane jest spowolnienie gospodarcze. »

Niewypłacalny przedsiębiorca może być wpisany do rejestru

Aktualizacja: 06.11.2008

Przedsiębiorca, który nie reguluje zobowiązań, zostaje umieszczony w rejestrze dłużników niewypłacalnych. Rejestr jest jawny i dostępny za pośrednictwem Centralnej Informacji. »

Outsourcing dobry na wszystko

Aktualizacja: 06.11.2008

Korzystanie z usług podmiotów zewnętrznych zyskało status najistotniejszego instrumentu strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Coraz częściej dotyczy to również zarządzania należnościami. »

Firmy tracą cenne dane przez fałszywy YouTube i awarie sprzętu

Aktualizacja: 09.10.2008

Jeżeli na adres firmowy lub prywatny otrzymałeś mejla z zaproszeniem do obejrzenia pliku wideo na stronie YouTube, możesz być pewien, że to działanie cyberprzestępców. Właściciele firm powinni pamiętać, że statycznie drogocenne dane firmy tracą nie w sieci, ale z powodu awarii sprzętu. »

Brak środków obrotowych to sygnał alarmowy

Aktualizacja: 09.10.2008

Przedsiębiorca powinien na bieżąco prowadzić monitoring kondycji finansowej firmy. Gdy uzna, że może mieć problemy finansowe, powinien wszcząć środki zaradcze. »

Jak na Wschód, to z kredytem eksportowym

Aktualizacja: 02.10.2008

Eksporterzy towarów na rynki wschodnie powinni zapoznać się z ofertą banków, która może okazać się remedium na kłopoty z płynnością finansową. I to nie tylko polskich przedsiębiorców, ale także ich zagranicznego kontrahenta. »

Emisja obligacji jako forma pozyskania kapitałów dla firmy

Aktualizacja: 30.09.2008

Emisja obligacji może stanowić ciekawe, alternatywne rozwiązanie w stosunku do innych źródeł finansowania, przede wszystkim dla przedsiębiorstw poszukujących znacznych kapitałów na inwestycje. Duża elastyczność w zakresie warunków pozyskania kapitału, szczególnie w porównaniu z kredytem bankowym, jest jej niewątpliwym atutem. »

Windykacja długu to ostateczność

Aktualizacja: 25.09.2008

Działania hybrydowe redukują ryzyko zawarcia umowy z nierzetelnym partnerem i podnoszą skuteczność procesu odzyskiwania należności. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK