| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Biznes i finanse

Metody finansowania transakcji fuzji i przejęć w Polsce

Aktualizacja: 19.02.2009

Transakcje fuzji i przejęć na rynku polskim są powszechne. Dążenie do zwiększania grupy kapitałowej związane jest z oczekiwaniami akcjonariuszy co do wzrostu pozycji rynkowej podmiotu, w który zainwestowali swoje pieniądze. »

Strategiczne wybory

Aktualizacja: 16.02.2009

Jak funkcjonować na rynku, żeby firma bezpiecznie się rozwijała i odnosiła sukcesy? Każda odpowiedź, każda decyzja zawsze będzie strategicznym wyborem zarządzających. »

Granice rozwoju biznesu

Aktualizacja: 11.02.2009

Czy są granice rozwoju firmy? Czy firma, jak każdy byt, ma swój czas gwałtownego wzrostu, spokojnego rozwoju, stabilizacji i w końcu powolnego gaśnięcia? »

Utrata zdolności kredytowej

Aktualizacja: 09.02.2009

Banki stosują bardzo rozbudowane wzory umów i regulaminów bankowych szczegółowo regulujące przypadki utraty zdolności kredytowej przez kredytobiorcę w sposób zapewniający kredytodawcy maksimum uprawnień. »

Analiza kondycji finansowej przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 26.01.2009

Obecne warunki rynkowe, w jakich muszą funkcjonować przedsiębiorstwa, wymagają przeprowadzania wnikliwej analizy ich sytuacji finansowej. Informacje uzyskane z takiej analizy dają aktualny obraz przedsiębiorstwa. Jest to potrzebne do podejmowania decyzji bieżących i strategicznych z punktu widzenia zarówno kierownictwa, jak i odbiorców zewnętrznych. »

Specyfika zarządzania finansami w MIS

Aktualizacja: 22.01.2009

Skuteczne zarządzanie finansami ma zapewnić firmie środki finansowe służące rozwojowi i wzrostowi wartości, a właścicielom i managementowi - wsparcie poprzez zagwarantowanie „szytej na miarę” informacji zarządczej. »

Kapitał poprzez obligacje

Aktualizacja: 20.01.2009

Finansowanie przedsiębiorstwa wcale nie musi opierać się na kredytach bankowych. Do łask wracają nieskarbowe papiery dłużne. »

Jak finansować działalność gospodarczą

Aktualizacja: 12.01.2009

Każdy, kto decyduje się na zarobkowanie na własne ryzyko i rachunek, musi zabezpieczyć sobie odpowiednie finansowanie przedsięwzięcia. Musi mieć środki obrotowe na bieżącą działalność oraz gromadzić kapitał na rozwój, zwłaszcza inwestycje. Dzięki znajomości prawa można takie środki pozyskać łatwiej oraz rozliczać korzystniej. »

Jak bronić się przed bankowym tytułem egzekucyjnym

Aktualizacja: 08.01.2009

Przed zajęciem pieniędzy z rachunku bankowego przedsiębiorca może się bronić, składając powództwo przeciwegzekucyjne. Natomiast jego małżonek może ochronić część kwoty z rachunku wspólnego, wnosząc powództwo o zwolnienie od egzekucji. »

W jaki sposób firma powinna chronić należności podczas kryzysu

Aktualizacja: 06.01.2009

W obecnej sytuacji gospodarczej kwestia zabezpieczenia należności w obrocie gospodarczym nabiera jeszcze większego znaczenia. Dokonanie odpowiednich zabezpieczeń może umożliwić zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa, a w konsekwencji utrzymanie miejsc pracy oraz terminowe wykonywanie zawartych kontraktów. »

Jak finansować działalność

Aktualizacja: 22.12.2008

By działać na własny rachunek, często trzeba sięgać po zasilanie finansowe z zewnętrznych źródeł: pożyczki, kredyty, leasing itp. Poza skutecznymi metodami pozyskiwania środków ważne jest ich umiejętne wykorzystywanie do optymalizacji podatkowej. »

Finansowe sygnały ostrzegawcze w przedsiębiorstwie

Aktualizacja: 16.12.2008

Traktując firmę jako system, można znaleźć wskaźniki informujące o nadchodzących zdarzeniach wewnątrz niej oraz w jej otoczeniu, które mogą spowodować zakłócenia. Określa się je mianem sygnałów ostrzegawczych. »

Wybór odpowiedniego faktora ułatwi finansowanie działalności

Aktualizacja: 16.12.2008

Faktoring jest szansą bieżącego finansowania działalności dla małych firm, bez potrzeby ubiegania się o kredyt bankowy. Przedsiębiorca powinien jednak dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego faktora. »

Na co przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę, zawierając umowę z kontrahentem

Aktualizacja: 09.12.2008

Kto jest uprawniony do podpisania umowy, gdy stroną kontraktu jest spółka kapitałowa? Z czego takie uprawnienie wynika? »

Leasing, kredyt czy wynajem długoterminowy

Aktualizacja: 27.11.2008

Każda firma potrzebuje kapitału, by sprawnie funkcjonować. A rzadko która ma tak dużo własnych środków, by obyć się bez zewnętrznych źródeł zasilania. Dlatego trzeba korzystać z wielu takich źródeł i odpowiednio je optymalizować. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ABC-ksiegowe

ABC-ksiegowe.pl - najnowsze informacje dotyczące obszaru księgowości, rachunkowości i prawa oraz praktyczne wskazówki, ułatwiające samodzielne prowadzenie księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK